איך להתעשר? 15 + טיפים מעשיים ממי שכבר עשו את זה

איך להיות עשיר? או איך להיות עשירה?  זאת שאלת המיליון – מי מאיתנו לא היה רוצה לפתוח את היום בתוך וילה מפוארת או פנטהאוז מהמם ביופיו, לאכול ארוחת בוקר מפנקת לאט, כי אין כל צורך לקום לעבודה, לנסוע במכונית חדשה ויוקרתית לביקור אצל חבר קרוב, ולצפות בסרט איכותי במרתף הבית שהוסב לחדר קולנוע ביתי?

בין אם יש לכם חלום להיות עשירים 💸 ובין אם אתם מסתפקים במועט, אי אפשר להתווכח על העובדה שכסף ולא הרבה כסף יכול להקל על החיים בצורה משמעותית, לפתור לא מעט בעיות ולהסיר דאגות מן הראש (תוך כדי שהוא מוסיף גם דאגות אחרות, אבל זה לפעם אחרת).

אז בפוסט הזה, ״איך להיות עשיר״ – ניסינו לאסוף עבורכם 15 דרכים להתעשר או אם תרצו – טיפים מאנשים איך להיות עשירים שכבר עשו את זה, ויעזרו לכם לעשות את הצעד הראשון בדרך למיליון (או המיליארד).

איך אפשר להתעשר? רעיונות איך להתעשר מאפס, בואו נתחיל.

איך להתעשר? 15 טיפים מעשיים
דרכים להתעשר

💡 טיפ מספר 1: איך להיות עשיר? אל תפספסו הזדמנויות!

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים מפספסים הזדמנויות היא שאותם אנשים כלל לא מודעים לכך שנקרית בפניהם הזדמנות. מטבע הדברים, הזדמנויות לא מופיעות בחיים שלנו יחד עם שלט ברור שמודיע לנו על כך.

אנחנו נאלצים להביט מסביבנו כל העת ולאתר את אותה הזדמנות.

הנה דוגמה מוחשית: שני אנשים עובדים באותה מחלקה בארגון גדול, והם עומדים להיות מעורבים בפרויקט חשוב מאוד.

כדי לקדם את הפרויקט הזה, נדרשים המיומנות והידע המקצועי היחודיים שיש לאותם עובדים. עם זאת, רק אחד מן העובדים מזהה את ההזדמנות שנוצרת בעקבות שיטות הפעולה והעבודה בחברה הגדולה.

הוא מודיע על פרישה, מקבל את כספי הפיצויים שלו, וחוזר בדיוק לאותו תפקיד, הפעם כיועץ, בשכר גבוה בהרבה.

המנהלים בחברה לא מורשים להעלות את השכר של העובדים שלהם, גם לא בשקל אחד. עם זאת, הם נדרשים וגם מצופה מהם לנצל עד תום את כל תקציב הייעוץ שמוקצה להם.

יתרה מכך, המנהלים של אותם מנהלים נבחנים גם הם על מידת הניצול של התקציב, ולא מעוניינים להחזיר שקל אחד לתקציב הכללי של החברה – שקל שלא יחזור ויוקצה בעתיד לגוף אחר בחברה.

בתצורת העבודה הזאת, העובד שעזב וחזר כיועץ בשכר גבוה ממש עוד עושה טובה לחברה שבה הוא עובד, בזה שהוא לוקח את הכסף שלה.

החברה, מבחינתה, שמחה לשלם ליועץ מוכר, שמכיר את העבודה מקרוב, ויש לו היכרות עם כלל הפונקציות הלרוונטיות. העובד שנותר כשכיר, לעומת זאת, מרוצה קצת פחות מן העניין.

💡 טיפ מספר 2 איך אפשר להתעשר? לימדו לקחת סיכונים!

הדוגמה שהראינו מקודם מלמדת גם על הנכונות של העובד לקחת סיכונים. כאשר לא לוקחים סיכונים, מקטינים בצורה משמעותית את הסיכוי להתעשר.

זה לא אומר, כמובן שכל סיכון הוא כדאי.

סיכון צריך לקחת בצורה מחושבת, כזאת שתיקח בחשבון את כלל הפרמטרים, את התוחלת, את הסיכוי להצליח וגם את מידת החשיפה. סיכון צריך לקחת בחשבון תרחישים סבירים וגם כאלו שפחות סבירים.

כך או כך, החכמה בחיים היא כמובן לבחור היטב את הסיכונים שאתם לוקחים, אולם החלק החשוב של איך אפשר להתעשר, הוא שינוי המיינדסט: כדי להתעשר חייבים להיות נכונים לחוות גם מורדות בדרך לעליות.

לקיחת סיכונים בדרך להתעשר
איך להיות עשירים? קחו סיכונים!

💡 טיפ מספר 3 להתעשרות: חישבו בגדול

אם אתם שואלים את עצמכם שאלות על כסף ועל "איך להיות עשירים" – חשוב לזכור שמעכב צמיחה משמעותי שמונע מאנשים לדעת איך להתעשר הוא העובדה שהם חושבים בקטן.

כדי להתעשר, צריך לחשוב בגדול, ולפעמים בענק. הרבה פעמים אנשים חיים בתוך המסגרת שייצרו לעצמם, משום שהיא נטולת סיכונים משמעותיים.

הם עושים את עבודתם בצורה נפלאה, מספקים לא מעט ערך לקהל הלקוחות שלהם אבל מתקשים לצמוח כי הם פוחדים להרחיב את השירותים של העסק אל מעבר למה שנראה כרף הקיבולת שלהם.

כדי להתעשר, תהיו חייבים ללמוד לעבוד בסקייל אחר, להרחיב בצורה משמעותית את הפעילות שלכם, לגייס משאבים נוספים כדי לדעת לייצר הרבה יותר ולהגיע לקהלים חדשים או בקיצור – לחשוב בגדול

💡 טיפ מספר 4: הקצו כסף להשקעה

זה נחמד לחשוב שתוכלו להתעשר מעבודה בלבד. בחלק קטן מאוד מן מקרים זה אכן אפשרי, אבל ברוב הפעמים, תחת ההנחה שאתם לא ציירים פנומנאליים, מוסיקאים מוכשרים על גבול הגאונות, שחקני כדורסל שמשתייכים לטופ 10 של ליגת ה נ.ב.א – תצטרכו לשלב השקעה בנכסים לצד העבודה הקשה.

נכסים, אגב, לא חייבים להיות דירות למגורים או שטחי מסחר. השקעה בנכסים יכולה להיות השקעה בכל אפיק שיעבוד עבורכם, ישביח את הערך שלו בזמן שאתם פועלים או נחים במקביל, ויאפשר לכם לממש את התשואה הזאת בפועל, לדוגמא: נכס דיגיטלי 😉

איך להתעשר? 15 + טיפים מעשיים ממי שכבר עשו את זה

💡 טיפ מספר 5: חישבו מחוץ לקופסה

איך אנשים עושים כסף? כשהם מצליחים לייצר פתרונות לצרכים של אנשים אחרים. ואיך אנשים עושים אפילו יותר כסף? אנשים עשירים מייצרים פתרונות לאנשים שלא זקוקים לשום דבר.

הרבה מאוד מן ההמצאות של המאה העשרים ואחת לא נוצרו על על מנת לענות לצורך כלשהו, אלא על מנת להגדיר צרכים חדשים.

הרשתות החברתיות, מנועי החיפוש, שירותי הדיוור האלקטרוני – כולם הגדירו עבורנו, בני האדם, את תהליכי העבודה והשימוש החדשים בחיים שלנו, ולא להפך.

לכן, אם אתם רוצים להתעשר, אחת מדרכי הפעולה שבהן תוכלו לבחור היא לצאת מן הקופסה, להמציא את עצמכם מחדש, ולהביא משהו לעולם שלא היה בו לפני, גם אם נדמה במבט ראשון שהוא חסר רלוונטיות וערך.

לא כל רעיון חדשני הוא רעיון מוצלח. למעשה, רוב הרעיונות החדשניים הם גרועים במיוחד. עם זאת, א אתם רוצים לייצר הרבה מאוד כסף, תצטרכו ללמוד להיות חדשניים ויצירתיים.

איך להתעשר בעזרת חשיבה מחוץ לקופסה

💡 טיפ מספר 6: קבלו עזרה מעובדים או ספקים

אם אתם רוצים להתעשר, עליכם יהיה להיות ממוקדים במה שמייצר לכם כסף. כדי להצליח ולהיות ממוקדים – תצטרכו עזרה מעובדים או ספקים, שיקחו על עצמם את העיסוק בשוטף, בעוד אתם מאתרים הזדמנויות ומנצלים אותן.

תמיד מתקיים המתח שבין שליטה מלאה על העשיה בעסק ובין הצורך בעזרה של עובדים וספקים על מנת להצליח ולהגדיל את ההספק.

כל אחת משיטות הניהול היא טובה, כמובן, אולם כדי להצליח ולהתעשר תהיו חייבים להרפות מן העיסוק בנושאים החשובים פחות, ולהאציל סמכויות לעובדים אחרים כדי שאלו יעשו זאת.

💡 טיפ מספר 7: היו אינטרסנטים

נכון. זה לא מוסרי, לא אתי ולא תמיד מאוד מקצועי להתנהל באופן אגואיסטי ולחשוב רק על עצמכם. דרך הפעולה הזאת גם לא מתאימה לכל אחד, ואינה תואמת לסט הערכים שכל אחד מאיתנו מביא מהבית שלו.

עם זאת, בהרבה מאוד מקרים, אם תתחשבו יתר על המידה בזולת, תפעלו על פי ערכים ותהיו הוגנים – לא תוכלו להתעשר.

כך שאם היעד המרכזי בחייכם הוא להתעשר ואתם מוכנים לערוך בחיים שלכם פשרות בתחום הערכים – העצה הזאת היא בשבילכם: שימו את עצמכם בראש סדר העדיפויות. תנו קדימות לכל מה שיכול להועיל לכם באופן אישי ולהצמיח את העסק שלכם.

💡 טיפ מספר 8: היו מחויבים לרעיון ההתעשרות

המפתח להצלחה טמון הרבה מאוד פעמים ביכולת להתמיד. לפעמים, לא נקודת ההתחלה שלכם היא זו שתקבע את מידת ההצלחה שלכם, אלא דווקא הנכונות להמשיך למרות שקשה.

למעשה, הרבה מאוד פעמים, מה שיבדל אתכם מן המתחרים הוא כוח העמידה שלכם, ובמקום שבו רבים מתייאשים ונכשים, אלו שמתמידים זוכים בכל הקופה.

איך להיות עשירה?
איך להיות עשירה?

💡 טיפ מספר 9: להיות עשיר? קשרים, קשרים ועוד קשרים

אחד מן המרכיבים החשובים ביותר להצלחה שאנחנו לא לומדים בבית הספר – הוא היכולת לייצר אינטראקציה חברתית עם אנשים אחרים, כזו שתייצר תועלת לשני הצדדים.

הרבה מאוד פעמים, ההצלחה של עסק תלויה בשיתופי הפעולה שהוא מצליח לייצר לעצמו, ובלא מעט מקרים – אמון, שותפות והידיעה שיש על מי לסמוך – כל אלה חשובים הרבה יותר מאשר גובה עמלה כזה או אחר.

לימדו לייצר את הקשרים עם האנשים הנכונים. הסתובבו בחוגים הנכונים. אל תהססו לחתור למגע (במובן המטאפורי של המילה). היו יצורים חברתיים – גם אם הדבר יעלה לכם בלא מעט השקעת אנרגיה. ברמת עלות תועלת – הדבר הזה ייצר לכם ערך גדול מאוד.

איך אפשר להתעשר בעזרת קשרים חברתיים

💡 טיפ מספר 10: הקפידו על מיקוד ולא על התפזרות

כדי להצליח תהיו חייבים להיות ממוקדים. כשכל האנרגיה שלכם מופנית לאזור שדורש את הקשב שלכם – יש לכם הרבה יותר סיכוי להתגבר מעל המכשולים ולפרוץ בגדול.

האתגר הגדול בחיים הוא כמובן לדעת במה להיות ממוקדים. אף אחד לא מספק לכם עם צאתכם לעולם מפה ברורה שמסבירה לכם לאן לנתב את המשאבים שלכם.

לכן, ברוב המקרים תוכלו, לכל הפחות, לדעת במה לא כדאי יהיה לכם להמשיך ולהשקיע משאבים, וגם זה, לכשעצמו, לפחות חצי מן הדרך להצלחה.

💡 טיפ מספר 11: השקיעו בשוק ההון בחוכמה

דרך נוספת להתעשר היא להשקיע כסף בשוק ההון. כמה כסף? אחד היתרונות של שוק ההון, בניגוד, למשל, להשקעה בנדל"ן, הוא רף הכניסה הנמוך יחסית.

כמו כן, כאשר אתם מושקעים בשוק ההון, תוכלו לצמצם את ההפסק שלכם באופן מיידי כאשר זה נדרש, משום שלרוב הנכסים שלכם יהיו נזילים הרבה יותר מנדל"ן.

חשוב לזכור שהשקעה בשוק ההון מייצרת גם לא מעט סיכונים, ואתם יכולים לאבד את הכסף שלכם בשניות – אולם כפי שכבר ציינו קודם – על מנת להתעשר צריך להבין איך להשקיע כסף, אך יש צורך מעת לעת גם לקחת סיכונים מחושבים.

💡 טיפ מספר 12: זהו את הפעמים שבהן ידע שווה כוח

יש הרבה אנשים ביננו שמסתובבים עם ידע בעל ערך, אולם בשל פער בתפיסה הם מתקשים לתמחר אותו. הם מסייעים לאנשים אחרים ולעסקים אחרים בחינם, ותורמים את הידע הזה בזמן שהם יכולים היו למכור אותו בלא מעט כסף.

ידע ששווה כסף יכול לבוא בכמה וכמה צורות: היכרות עם מספרי הטלפון של האנשים קובעי המדיניות שיכולים לפתוח דלתות; היכרות עם תהליכי עבודה בתכנון, ייצור או הפצה של מוצר; ידע טכנולוגי פרטני שאין לאנשים אחרים בתחום ואשר מהווה בסיס לכל פיתוח עתידי בתחום ועוד ועוד.

אם אתם בעלי ידע ייחודי כזה, לימדו לתמחר אותו. יש מקרים שבהם ידע כזה שווה הרבה מאוד כסף וזו ללא ספק עוד תשובה לשאלה "איך להתעשר מהר?"

ידע זה כוח בדרך להתעשרות

💡 טיפ מספר 13: התייעצו עם אנשים חכמים

קחו בחשבון שלא כל החכמה נמצאת אצלכם. התייעצות עם הסביבה לא רק שיכולה להפרות אתכם ולגרום לכם לייצר דרכי פעולה חדשות שתעזורנה לכם לייצר הרבה מאוד כסף, אלא גם לשנות את דפוסי החשיבה שלכם, את הדרך שבה אתם ניגשים לדברים (שמן הסתם, עד היום לא ממש עזרה לכם להתעשר) וגם ללמוד מן הטעויות שביצעו אנשים אחרים שכבר צעדו בדרך שבה אתם הולכים.

💡 טיפ מספר 14: היו חכמים ולא צודקים

אנשים שמחפשים איך להתעשר לא הולכים עם הראש בקיר!

אם אתם רוצים לדעת איך להתעשר מהר אתם צריכים לדעת ללמוד סיטואציות, לזהות מתי אין טעם לבזבז זמן ואנרגיה על לקוחות כועסים, ובראיית עלות תועלת להתקדם מן הסיטואציה למקום טוב יותר.

אם אתם רוצים להתעשר, תצטרכו בהרבה מקרים לעשות את הדבר החכם, ולא דווקא לחפש צדק.

למעשה, בעסקים, רק מעט מאוד פעמים יש צדק. החכם, זה שמתנהל נכון, זה שרואה את הנולד, זה שחוזה לאן ילך השוק – הוא זה שמצליח בסופו של דבר, ולא מי שמתעקש על קיום כל אחד מן הסעיפים בחוזה שנחתם לפני שנים.

הרבה מאוד פעמים, ההצלחה של הלקוח שלכם תהיה חשובה להצלחה שלכם, ולכן, לימדו לוותר כשצריך, ואל תתעקשו לאכול את כל העוגה.

💡 טיפ מספר 15: התנהלו מתוך שכל ולא מתוך רגש

יש ביננו מי שמקבל החלטות על פי רגש ויש שמקבל את ההחלטות על פי שכל. אם אתם רוצים לשמוע את עצתי על איך להתעשר, בחרו באפשרות השנייה.

העסק המשפחתי שלכם קורס ואתם לא רואים כל סיכוי להצילו? אל תשקעו בסנטימנטים. אתם צריכים לבחור בין ההצלחה שלכם ובין לא לאכזב חבר קרוב?

אם אתם רוצים ומחפשים רעיונות איך להתעשר מאפס – גם כאן התשובה לאיך להיות עשירים, תהיה ברורה למדי.

רוצים ללמוד עוד? תוכלו ללמוד הרבה מאנשים עשירים באמצעות ספרים – והקטע הכי טוב? לא חייבים לקרוא את כל הספר, רק את התובנות המרכזיות! את זה תוכלו לקבל בסיכומי הספרים שלנו, והכל בחינם!

מדריכים נוספים שלא כדאי לפספס
תשואה של מדד S&P 500

תשואה שנתית ממוצעת של S&P 500

תשואה שנתית ממוצעת של מדד S&P 500 היא נושא מרכזי בעולם ההשקעות, המשמש כאינדיקטור חשוב לביצועי שוק המניות האמריקאי לאורך זמן. הבנת

מה זה קריפטו

מה זה קריפטו (Crypto) – מדריך למתחילים

קריפטו, או מטבעות קריפטוגרפיים (= גם מטבעות דיגיטליים), הפכו לנושא מדובר ופופולרי בשנים האחרונות, משכו תשומת לב עצומה הן מצד משקיעים והן

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן