איך להגדיל את ההכנסה החודשית?

תארו לעצמכם מצב שבו אתם לא באמת צריכים לעשות חשבון לפני שאתם מזמינים ארוחה במסעדה טובה, צימר מדהים ביופיו, או טלפון סלולרי מתקדם.

דמיינו עולם בלי דאגות כלכליות, שבו חבר טוב שמזמין אתכם לחתונה הוא לא אויב שהייתם מוכנים להשמיד כאן ועכשיו אם לא הצעדים המשפטיים הצפויים.

איך מגדילים הכנסה חודשית למשק הבית בצורה כזאת שתאפשר לכם מידי פעם לנשום לרווחה, לדעת שאתם מסודרים, ולהצליח לשמור מעט כסף ליום שחור?

ולא…אנחנו לא מדברים על עבודה במקום עבודה, אנחנו מדברים על איך להגדיל הכנסה חודשית מהבית.

להגדיל את ההכנסות היא פעולה פשוטה שלא דורשת לעזוב את מקום העבודה הנוכחי.

במאמר הזה ננסה להציג 8 דרכים שונות שתאפשרנה לכם לייצר הכנסה גדולה יותר, ומשמעותית יותר ולשנות את אורח החיים שלכם בהתאמה.

איך להגדיל את ההכנסה החודשית?
להגדיל הכנסות

דרך מספר 1: שכירים? איך לשפר את ההכנסה החודשית? קבלו קידום!

רוצים להגדיל הכנסה? פשוט קבלו קידום בעבודה…

נכון. הרבה יותר קל להגיד מאשר לעשות במקרה הזה. אם אתם עובדים בארגון גדול, אף אחד לא יחכה לכם בידיים פתוחות ופשוט יזמין אתכם לקבל את התפקיד שאתם כל כך רוצים בו.

למעשה, אם הארגון שלכם מנהל את העסקים שלו על כוכב הלכת כדור הארץ, הסטטיסטיקה היבשה מראה שלא מעט והאמת די הרבה אנשים בארגון יעשו כל שהם יכולים כדי לסכל כל קידום אפשרי שלכם.

קידום בעבודה יכול להיות משתלם מאוד מבחינה כלכלית, אבל תצטרכו לעבוד קשה מאוד עבורו, ולא רק מבחינה מקצועית.

בארגונים גדולים, לפעמים הדבר החשוב באמת הוא שיהיה לכם ספונסר מתאים.

הרבה מאוד פעמים, ארוחת צהריים משותפת חשובה יותר מכל גרף שתוכלו להציג על גבי מצגת כזו או אחרת.

היכולת להבדיל בין עיקר לטפל, וכן היכולת להתמקד בפעולות הבאמת חשובות לקידום, חשובות פי כמה וכמה מן העובדה שאתם צודקים ואילו הקולגות שלכם טועים בויכוח, עקרוני ככל שיהיה.

אז אם נסכם זאת בכמה שורות, הנה היתרון המרכזי והחיסרון המרכזי בשיטת הפעולה הזאת להגדיל הכנסות:

✔️ היתרון המרכזי קידום בעבודה יאפשר לכם שמירה על אזור הנוחות שלכם, ולסכן הרבה פחות משאבים שלכם. לא תצטרכו לקחת הלוואה להקמה של עסק חדש, ואתם נשארים בתוך אותה סביבה ארגונית שאתם כבר מורגלים אליה.

✔️ החיסרון המרכזי – אף אחד לא יוכל להבטיח לכם שהקידום יתממש בפועל. אתם תלויים גם בפעולות שמבצעים הקולגות שלכם לעבודה, וכמו כן, בארגונים גדולים, יכולים להתרחש עליכם שינויים שונים בדמות הנהלה חדשה, שתרצה לקדם את האנשים המקורבים לה.

שעות נוספות להגדיל את ההכנסה החודשית
איך להגדיל הכנסה חודשית

דרך מספר 2: הכנסה נוספת באמצעות שעות עבודה בהיקף נרחב יותר

זאת נשמעת כמו בדיחה עבור שכירים שעובדים עם משכורת גלובלית, אבל כל מי שמתפרנס באופן שעתי כמו יועצים, מורים פרטיים, מרצים וכו' או על פי תוצרים, כמו פרילנסרים – תמיד יכול לייצר הכנסה נוספת, פשוט על ידי כמות השעות או התוצרים שהוא מספק.

מה שאומר, שאם אתם אנשים חרוצים, ואף יותר מזה, אם אתם אנשים עצלנים שאוהבים לחשוב על פתרונות אוטומטיים שיאפשרו לכם לספק יותר שירותים בפרק זמן מסוים, תוכלו לשפר לייצר הכנסה נוספת על ידי יצירה תפוקות גדולות יותר.

✔️ היתרון המרכזי בדרך הזו להגדיל הכנסה – אתם תלויים בעיקר בעצמכם, ובחריצות שלכם.

✔️ החיסרון המרכזי כאן הוא שלא תמיד יש לכם מספיק עבודה שממתינה לביצוע.

עבודה כשכיר וכעצמאי בו זמנית
איך לשפר את ההכנסה החודשית

דרך מספר 3: עבודה נוספת – עבודה כשכיר וכעצמאי בו זמנית

על השאלה "איך לשפר את ההכנסה החודשית" באפשרות הזו תוכלו ליהנות משני העולמות, של השכיר והעצמאי, או יותר נכון, לסבול, כמובן משני העולמות.

עבודה נוספת בתצורה של שכיר שהוא גם עצמאי יכולה מצד אחד להבטיח לכם יציבות תעסוקתית ומשכורת בטוחה, לצד מימוש עצמי ופוטנציאל השתכרות גבוה יותר.

ישנם לא מעט שכירים שמצליחים לייצר הכנסה נוספת למשק הבית עליו הם מופקדים באמצעות שורה של מקצועות שניתן לעבוד בהם מהבית, כפרילנסרים.

ניתן להרוויח כסף דרך עיצוב אתרים או בניית אתרים, מקדמים אתרים או כותבים תוכן, הם משמשים כמורים פרטיים מרחוק, כמגיהים, מפתחי תוכנה, עוסקים בתמיכה טכנית, מוציאים את הכלבים בשכונה לטיול היומי, שומרים על ילדים כבייביסיטרים ועוד לא מעט דרכים יצירתיות יותר או פחות שמאפשרות לאנשים האלו לייצר עוד הכנסה לבית.

עם זאת חשוב יהיה לזכור שכדי להקים עסק לצד העבודה כשכיר יש גם מחיר: השעות הרבות שתצטרכו להשקיע בעבודה, ההשקעה בשיווק, לפחות ראשוני של העסק, וההשקעה בתשתיות – כל אלו לא מתאימים לכל משפחה, בכל מצב.

כך שאם נסכם את הדברים, נוכל למנות יתרון מרכזי וחיסרון מרכזי בעבודה כשכירים שהם גם עצמאיים:

✔️ יתרון מרכזי – שילוב הטוב משני העולמות – השכר הבטוח והמימוש העצמי יחד עם פוטנציאל השתכרות גבוה.

✔️ החיסרון המרכזי – לא בטוח שתוכלו להחזיר בתצורה הזאת במשך הרבה שנים, ועל הדרך תפסידו זמן יקר עם המשפחה, החברים והכי חשוב – הילדים.

תמחור נכון יותר
איך מגדילים הכנסה חודשית

דרך מספר 4: הגדלת הכנסה בעזרת תמחור נכון יותר

לפעמים הבעיה במקום העבודה היא לא הבוס המעיק בעבודה, וגם לא הלקוחות הנודניקים שלא באמת יודעים מה הם רוצים, לא בעל הקניון שלא דואג לתעבורה סבירה של קונים וגם לא הפרסום בפייסבוק או בגוגל.

לפעמים הבעיה היא פשוט תמחור לא נכון.

בהרבה מקרים, תמחור מוזל של השירותים או המוצרים שאתם מציעים יגרום לכם להיות הפסדים או רווחיים רק במידה מועטה.

במקרים אחרים, תמחור יתר יבריח לקוחות פוטנציאליים, שלא מוכנים להוציא את התמורה שאתם דורשים מן הכיס, ולא חשוב מה תהיה איכות השירות או המוצר שאתם מציעים.

לכן, אם אתם רוצים לשפר את ההכנסות, ולהגדיל את המרווחים בעסק, כדאי יהיה מאוד שתשקיעו דקה או שתיים (ותכלס, כנראה שהרבה יותר) בתמחור נכון של המוצרים או השירותים שהעסק מציע – כדי לוודא שמצד אחד יהיה ביקוש לשירותים או המוצרים האלו, ומצד שני הם יהיו רווחיים ויתרמו להגדלת ההכנסה של העסק שלכם.

✔️ היתרון הגדול שבתמחור נכון הוא ברור. תמחור נכון יאפשר לכם למקסם את הרווחים של העסק ובכך להגדיל הכנסות.

✔️ החיסרון העיקרי בתמחור נכון של מוצרים או שירותים בעסק – הוא לא ממש קיים, למעט העובדה שתמחור נכון דורש זמן וידע.

צמצום הוצאות
איך מגדילים הכנסה חודשית? תצמצמו הוצאות!

דרך מספר 5: איך להגדיל הכנסה חודשית? צמצום הוצאות!

נכון, לא מדובר כאן בדרך להגדיל הכנסות למשק הבית וגם לא הכנסה נוספת, אלא בעיקר להגדיל את כמות הכסף הפנוי, אבל בסופו של יום זה הרי מה שחשוב, נכון?

יש לא מעט שירותים שאתם משלמים עליהם ואין לכם מושג כמה אתם משלמים עליהם.

זה מתחיל בדברים הטרויאליים כמו התשלום למנוי החודשי עבור חברת הסלולר או הכבלים, נמשך בביטוחים הרפואיים והביטוחים המשלימים, ומגיע עד לדמי הניהול שאתם משלמים על קרן הפנסיה, קופת הגמל, קרן ההשלתמות או ביטוח המנהלים שלכם.

אבל החיסכון, כמובן, לא נגמר שם. חיסכון האפשרי נמצא בכל מקום. למשל בהתקנת שעון אוטומטי שידליק את הדוד בדיוק בשעות שאתם זקוקים לו.

שימוש בדלקן שיתן לכם הנחה על מילוי דלק. קניית שוברים, שימוש בקופונים, חיפוש אחר מבצעים, תכנון מראש של הקניות השבועיות, בחירה במותגי רשת השיווק על פני מותגים מוקרים ויקרים יותר – והרשימה הזאת יכולה להימשך על פני כמה דפים…

צמצום הוצאות הוא פעולה שיכולה לסייע לכם ליצור איזון במשק הבית שאתם מנהלים.

✔️ היתרון העיקרי בבחירה בשיטת הפעולה הזאת הוא שמדובר בהשבת כסף שבורח לכם מבין האצבעות סתם, בלי הצורך להשקיע משאבים ממשיים בהקמה של עסק או קידום בעבודה.

✔️ החיסרון העיקרי של השיטה הזאת הוא שלרוב חיסכון לא מאפשר הגדלה משמעותית של ההכנסה הפנויה לבית, וממילא לא יכול לייצר פתרון לאירועי בלת"מ שונים.

הגדלת הכנסה בעזרת נכסים דיגיטליים
להגדיל הכנסה חודשית בעזרת נכס דיגיטלי

דרך מספר 6: נכסים דיגיטליים

דרך נוספת שבאמצעותה תוכלו להרוויח כסף היא הקמה של נכסים דיגיטליים לעסק. מה, בעצם, זה אומר להקים נכס דיגיטלי? נכס דיגיטלי הוא ישות דיגיטלית שיכולה לייצר לכם הכנסה עם יחס רווח לעבודה גבוה במיוחד.

על ידי יצירת נכס דיגיטלי תוכלו למשוך אליכם קונים פוטנציאליים, למכור להם שירותים או מוצרים, לייצר לידים עבור בעלי עסקים אחרים, להשכיר את הנכס ואף למכור אותו ברווח לאחר תקופה.

נכס יכול להיות אתר אינטרנט שמקודם בצורה אורגנית במנועי החיפוש השונים, קבוצת וואטסאפ עם משתמשים בעלי תחומי עניין משותפים, קבוצת פייסבוק עתירת פעילות, תנועה, לייקים ושיתופים, ובעם כל ישות דיגיטלית כזאת שמרכזת סביבה קהל יעד מפולח וממוקד.

✔️ היתרון המרכזי בהקמה של נכס דיגיטלי הוא הסיכון הנמוך, יחסית, שלוקח בעל הנכס מבחינה כלכלית והיכולת לייצר תשואה גבוהה ועדיפה על האלטרנטיבות.

✔️ החיסרון המרכזי בהקמה של נכס דיגיטלי הוא שפעולה כזאת מצריכה לא מעט ידע ובקיאות בשיווק דיגיטלי, בקידום אורגני, וכן התמחות בנישה הספציפית שבה תרצו לפעול.

השקעות

דרך מספר 7: השקעות

עוד אפיק שעומד לרשותכם לצורך הגדלת ההכנסה למשק הבית הוא ביצוע השקעות. השקעות ניתן למצוא כמעט בכל תחום אפשרי.

אלו יכולות להיות השקעות בנדל"ן למגורים ובנדל"ן מסחרי, השקעות במניות או השקעות במטבעות, השקעות בסחורות או השקעות בסטארט אפים, ולמעשה, כל אופרציה שיכולה להניב לכם תשואה יפה על הכסף שנמצא ברשותכם.

יש כאלו שמגדילים לעשות וממנפים הלוואות שקיבלו לצורך ביצוע השקעות.

✔️ היתרון הגדול שבבחירה בשיטה זו להכנסה נוספת הוא שפוטנציאל ההתעשרות הוא גדול. השקעות יכולות להניב תשואה נאה ביותר למי שיש ברשותו כסף זמין.

✔️ החיסרון העיקרי בהשקעות הוא שמבצע ההשקעה זקוק בדרך כלל להון עצמי ראשוני די גבוה, לידע נרחב בעולם ההשקעות, וגם, מה לעשות, ללא מעט מזל – מצרך נדיר בימנו.

תיווך והמלצות

דרך מספר 8: תיווך והמלצות (למשל הפניות לבוני אתרים)

אם אתם מנהלים בלוג מצליח או אתר נישתי, קבוצת פייסבוק משגשגת ו… כבר הבנתם את הפואנטה, תוכלו למנף את התנועה שמגיעה אליכם אל הנכס הדיגיטלי כדי להתקשר עם בעלי עסקים רלוונטיים לצורך ביצוע של תוכנית שותפים.

באמצעות שיווק שותפים תוכלו ליהנות מקבלת עמלה על כל גולש שתפנו אל העסקים איתם התקשרתם, שיבצע רכישה באתר שלהם. העמלות בתוכניות שיווק שותפים משתנות מנישה לנישה, ומפלטפורמה לפלטפורמה.

בצורה כזו, תוכלו להפוך, למשל, בלוג פופולרי מאוד אך כזה שלא מייצר הכנסה לבית העסק שעומד מאחוריו, לנכס דיגיטלי ממשי. את אותו הדבר תוכלו לעשות בערוצי יוטיוב, קבוצות פייסבוק, דפי פייסבוק ועוד.

כדאי לשים לב לכללי הפלטפורמה שבה אתם פועלים על מנת לוודא שאתם מקיימים את ההנחיות האלו בעת השקה של תוכנית שיווק שותפים.

✔️ היתרון העיקרי של תוכנית שיווק שותפים, תיווך והמלצה הוא שהשיטה הזאת מאפשרת לכם למנף נכס שנמצא ברשותכם ולבצע מונטיזציה שלו לצורך הגדלת ההכנסות למשק הבית.

✔️ החיסרון העיקרי הוא שהקמת נכס כזה שמייצר ערך מוסף אמיתי לגולשים בנישה שבה הוא עוסק, הוא לא עניין קל כל כך לביצוע, ולעיתים סביבת התחרות יכולה להיות קשה ומשמעותית.

איך להגדיל את ההכנסה החודשית: לסיכום

בפעם הבאה שאתם מתכוונים לחפש תירוץ מדוע אין לכם את הכלים להתמודד עם יוקר המחיה בארץ, כדאי יהיה שתחשבו שנית על איך להגדיל את ההכנסה החודשית.

בתכלס, יש לא מעט פעולות שתוכלו לבצע כדי להגדיל את ההכנסות למשק הבית שלכם.

אם אתם בעניין של הגדלת הכנסה, מומלץ גם לקרוא איך לייצר הכנסה פסיבית. כמו כן – הידעתם שתוכלו למצוא אצלנו אחלה של סיכומי ספרים בחינם?

מדריכים נוספים שלא כדאי לפספס

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן